اشتراک گذاری:

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید

مشاوره روانشناسی خوب چگونه می تواند نزاع بین زوجین را کاهش دهد؟

تصمیم‌گیری برای مراجعه به مشاوره زوجین و اقدام به زوج درمانی می‌تواند یک قدم بسیار بزرگ باشد. این شامل پذیرفتن این مسئله است که ارتباط شما بی‌نقص نیست که اغلب کار سختی است و اقرار داشتن به آن ترسناک. و اگر به خصوص با درمان آشنایی نداشته باشید، می‌تواند مرموز و گیج‌کننده باشد – پیدا کردن مشاور مناسب، سنجیدن جوانب مالی و پیدا کردن زمان مناسب که با برنامه زمانی شما متناسب باشد. اغلب، ایده مراجعه برای زوج‌ درمانی برای یکی از طرفین یا هر دوی آن‌ها ممکن است اولویت نداشته باشد و همچنین از چگونگی ادامه دادن مطمئن نباشند – و اینکه آیا واقعاً می‌توان به آن‌ها کمک کرد یا خیر.

 

برای کمک به شناسایی روند، من برخی از مسائل رایج را مشخص کرده‌ام که نشان می‌دهد زوجین می‌توانند به طور بالقوه از مراجعه به مشاوره زوجین بهره‌مند شوند. باید به خاطر داشت که اکثر درمانگر‌ها نسخه‌ای از مشاوره آزاد را پیشنهاد می‌کنند تا تصمیم بگیرید که آیا گزینه‌ای خوب برای شما است یا خیر. از اقدام به زوج درمانی و از پرسیدن سؤال هراس نداشته باشید – هر چه زودتر، بهتر.

 

1. از بین رفتن اعتماد

 

 

یکی از دلایل شایع مراجعه برای زوج درمانی نیاز به کمک برای حل مسئله از بین رفتن اعتماد است. شاید این مسئله خیانت جنسی باشد؛ شاید مسئله عاطفی باشد؛ شاید مسئله دروغ‌گویی یا فریب در مورد پول باشد. در هر صورت، می‌توان با ایجاد یک جمع دوستانه که در آن هر دو طرف به راحتی آسیب‌پذیری خود را بیان می‌کنند، به ایجاد اعتماد کمک کرد.

 

2. افزایش جر و بحث

 

آیا متوجه شده‌اید که ریتم زندگی روزمره شما در حال تغییر است و بیشتر درگیری ایجاد می‌شود؟ شاید آن‌ها جر و بحث‌های کوچک باشند یا شاید برعکس. در هر حال، این الگوی افزایش است که حائز اهمیت است. شاید این تلنگری باشد که یکی از شماها با مسئله شخصی سختی درگیر هستید. اما همچنین می‌تواند نشانه وجود یک مسیر خطرناک برای جر و بحث مداوم باشد. مهم‌تر از آن، می‌تواند نشانه مسائل مهم ناواضحی باشد که واقعاً با آن‌ها برخورد نمی‌شود.

 

 دکتر آل یاسین

 

3. ارتباط ضعیف

 

شاید جر و بحث زیاد مشکل نباشد اما به طور مداوم ممکن است احساس کنید شما را درست نمی‌فهمند یا نادیده گرفته می‌شوید. یا شاید ممکن است احساس کنید که حتی ایده خوبی راجع به مسائل عاطفی اخیر شریک زندگی خودتان ندارید؛ همچنین ممکن است با او احساس غریبگی داشته باشید. اغلب اوقات، یکی از ملموس‌ترین نتایج زوج درمانی افزایش در ارتباط و بهبود قابل توجه کیفیت آن است. یک مشاور ماهر می‌تواند ابزارهایی را در اختیار شما قرار دهد که کمک خواهد کرد تا با یکدیگر ارتباط ایجاد کنید، حرف‌های هم را بشنوید و یکدیگر را بهتر درک کنید.

 

4. قطعاً مشکلی وجود دارد اما مطمئن نیستید چه چیزی یا چرا

 

 

برخی اوقات زوج‌ درمانی و مراجعه به مشاوره زوجین نه تنها برای حل مشکلات بلکه همچنین برای شناسایی آن‌ها نیز مفید است. مسئله‌ای در زندگی شما به وجود آمده است اما نمی‌توانید واقعاً آن را توضیح دهید. یا مثل گذشته با همسرتان احساس راحتی نمی‌کنید. یا نسبت به آن‌ها بی‌میل شده‌اید اما مطمئن نیستید چرا. این‌ها اغلب نشانه‌های ابتدایی هستند که تعاملات شما در حال تبدیل شدن به تعاملات ناسالم یا ناکارآمد هستند. این بدان معنا نیست که یک نفر باید سرزنش شود، بلکه خود رابطه را می‌توان تغییر داد و دفتر درمانگر یک مکان بسیار مفید برای شروع این فرآیند محسوب می‌شود.

 

 دکتر آل یاسین

 

5. چیزی وجود دارد که می‌خواهید همسرتان بداند اما قادر به گفتن آن نیستید

 

گاهی اوقات زیبایی درمان با خود اتاق شروع می‌شود: اتاق مشاوره زوجین می‌تواند مکانی امن و حمایتی برای شما باشد تا مسائلی را بازگو کنید که در شرایط دیگر نمی‌توانید. یک مشاور حرفه‌ای با حضور گرم خود می‌تواند اغلب به شما برای غلبه بر ترس‌ به‌ اشتراک‌گذاری چیزی با همسرتان کمک کند.

 

کلمات کلیدی: زوج درمانی ، مشاوره زوجین

موضوعات روانشناسی

هوکات، کلینیک روانشناسی که خدمات خود را به صورت آنلاین در فضایی امن و پیشرفته در اختیار شما قرار می دهد.

روانشناسان و متخصصین حرفه ای ما با سال ها تجربه در این مجموعه در تلاش هستند تا بتوانند خدمات مناسبی برای شما فراهم آوردند.

به بالای صفحه بردن