مشاوره خانواده در تهران

دراین زمینه از متخصصین در مشاوره خانواده درمانی در پلتفرم هوشمند هوکات به طریق مشاوره روانشناسی آنلاین از سراسر جهان بهره مند شوید.

اکثر خانواده ها در جهان، ایران و تهران از اهمیت جایگاه خانواده و نقش خود در کمک به داشتن خانواده ایده آل به خوبی آگاه هستند و در صورتی که مشکلاتی درون خانواده برایشان ایجاد شود تمام تلاش خود را جهت رفع آنها به کار میگیرند که البته نقش مشاوره خانواده در تهران را نمی توان نادیده گرفت.

خانواده نخستین نهاد اجتماعی است. اکثر افراد در خانواده به دنیا می‌آیند و در خانواده نیز به زندگی خود پایان می دهند. خانواده مهمترین جزء اجتماع محسوب می گردد و گذشته از وظیفه تکثیر نسل و پروش کودک برای بقای نوع بشر وظایف گوناگون دیگری از قبیل تولید و رونق اقتصادی و فرهنگ پذیر نمودن افراد را نیز بر عهده دارد. بنابراین خانواده عاملی است که قبل از ارتباط مستقیم فرد با گروه ها، سازمان‌ها و جامعه نقش مهمی ‌در انتقال هنجارهای اجتماعی به فرد ایفا می‌نماید. از سوی دیگر با توجه به اینکه خانواده با نظام جامعه در ارتباط است، موقعیت فرد نیز تا حدودی مبتنی بر موقعیت اجتماعی خانواده‌اش خواهد بود. اگر به دنبال داشتن یک خانواده موفق و خدمات مشاوره خانواده در تهران هستید، در این مطلب با ما همراه باشید.

اهمیت و کاربرد مشاوره خانواده در تهران

مهمترین عامل اجتماعی شدن در زندگی هر انسان ، تجربیات دوران کودکی او در محیط خانواده است. فضای خانواده سرشار از مهر و محبت ، فداکاری و گذشت، صمیمیت و گرمی‌ و در عین حال گاهی توام با حسادت و رشک، دشمنی و کینه توزی، نفرت و خشم است. کودکان در جریان اجتماعی شدن اینگونه عواطف را در کنار والدین و خواهران و برادران خود تجربه می‌کنند. اعضای خانواده آنقدر به هم وابسته‌اند که هر نوع مشکل یا مسئله یک عضو خانواده به طور مستقیم یا غیر مستقیم بر زندگی سایر اعضا تاثیر می‌گذارد. از طرف دیگر خانواده به دلیل همین نفوذ و تاثیر بر افراد، گاهی به عنوان روشی برای درمان اختلالات بکار می‌رود. روان شناسان بالینی و مشاوران خانواده در تهران گاهی ترجیح می‌دهند در درمان یک فرد، همه اعضای خانواده را از نزدیک ملاقات کنند.

مشاوره خانواده با استفاده از تحقیقات سایر حوزه‌های روان شناسی و همچنین تحقیقات مربوط به خانواده به بررسی موانع و مشکلات مربوط به خانواده از قبیل مشکلات ازدواج و دوران نامزدی ، اختلافات زناشویی و علل آن، شیوه تعامل و روابط زناشویی و همچنین شیوه تعامل با فرزندان و … می‌پردازد تا برای بهبود روابط خانوادگی و پیشبرد بهداشت روانی خانواده راهکارهای عملی ارائه دهد. برای هر فردی ممکن است بعد از ازدواج و تشکیل خانواده مشکلات خانوادگی به وجود آید که جهت بهبود روابط خانوادگی و مدیریت مناسب تر می توانید از خدمات مشاوره خانواده در تهران که در موضوعات متنوعی توسط مرکز تخصصی روانشناسی و روانپزشکی دکتر آل یاسین قابل ارائه است بهره مند شوید.

خدمات مشاوره خانواده در تهران

مشاوره خانواده جهت بهبود روابط زناشویی و همسرداری

مشاوره خانواده جهت تربیت فرزندان

مشاوره خانواده جهت حل اختلافات خانوادگی از قبیل : خیانت همسر، طلاق

مشاوره جهت کنترل رفتار فردی ، کنترل پرخاشگری و مهارت های ارتباطی


آیا مشاوره خانواده می تواند به شما در ایجاد خانواده ای حمایت گر کمک کند؟ با صحبت کردن با یک متخصص در هوکات قدم بزرگی در سلامت روان خود بردارید.


مشاوره خانواده جهت بهبود روابط زناشویی و همسرداری

روابط زناشویی و همسرداری یکی از مهمترین موارد در بحث مشاوره خانواده است.رفتار مناسب با همسر و و توجه به رابط زناشویی و اصول همسرداری مهترین مسئله در حفظ و تحکیم خانواده است.شما میتوانید جهت بهبود روابط خود از خدمات مشاوره خانواده دکتر آل یاسین بهره مند شوید.

مشاوره خانواده جهت تربیت فرزندان

تربیت کودکان از بدو تولد از روابط نزدیک والدین و کودک در خانواده سرچشمه می گیرد. تجربه ثابت کرده است که کودک بیش از هر کس از پدر ، مادر و خانواده خود تاثیر می گیرد و نیمی از دنیای کودکی در آرزوی تبدیل شدن به پدر، مادر خود سپری می شود. از نظر کودک، کامل ترین و قدرتمندترین افراد، خانواده او هستند.

می توان با اطمینان گفت صرف وقت بیشتر برای کودک در سال های اول زندگی، به معنی داشتن خیالی راحت تر در سال های بعد است. یعنی اگر در سال های نخستین زندگی کودک، با آگاهی و حوصله و دست و دل بازی از نظر وقت و متناسب با شرایط سنی کودک به او رسیدگی کنیم، به تدریج کارهای مربوط به تربیت او آسان تر شده و آسایش خاطر بیشتری در ارتباط با فرزندان فراهم می گردد همچنین پیشنهاد می شود جهت تربیت صحیح فرزندان خود حتما با مشاور خانواده مجرب در تهران در ارتباط باشید.

مشاوره خانواده جهت حل اختلافات خانوادگی از قبیل: خیانت همسر، طلاق

اختلافات خانوادگی ممکن است برای هر خانواده ای به وجود آید ولی دانستن این مسئله که چگونه میتوانیم این اختلافات و مشکلات را درون خانواده کنترل کرده و در صورتی که مشکلات خانوادگی به نوعی بود که بتوان آن را با مشاوره خانواده خوب حل نمود موضوع مهمی می باشد که باید به آن توجه ویژه ای نمود و زمانی را جهت مشاوره خانواده در نظر گرفت.

مشاوره جهت کنترل رفتار فردی، کنترل پرخاشگری و مهارت های ارتباطی

پرخاشگر بودن، به معنای حمایت از خود به شیوه ای است که در آن به حقوق دیگران تجاوز می شود. ‌رفتار پرخاشگرانه به صورت معمول تنبیه گرایانه، ‌سرزنش آمیز، ‌تحکیم جویانه و خصمانه است و می تواند تهدید، توهین و حتی تنبیه بدنی را شامل شود. حتی لبخند تمسخر آمیز، عبارت طعنه و غیرت نیز نوعی پرخاشگری است.که جهت کنترل پرخشاگری لازم است با مشاوره خانواده در ارتباط بود.

مهارت‌ های ارتباطی به توانایی انتقال اطلاعات به دیگران به طور موثر و کارآمد گفته می‌شود که می‌تواند ارتباطات فردی و تجاری فرد را بهبود بخشیده و موجب شود رضایت از زندگی و کیفیت زندگی فرد بالا رود. این مهارت‌ های ارتباطی است که تاثیرگذاری ارتباط را تعیین می‌کند که مشاوره با یک مشاورخانواده خوب می تواند این مهارت ها رو افزایش دهد.


آیا مشاوره خانواده می تواند به شما در ایجاد خانواده ای حمایت گر کمک کند؟ با صحبت کردن با یک متخصص در هوکات قدم بزرگی در سلامت روان خود بردارید.


نحوه دریافت مشاوره خانواده در تهران

مشاوره خانواده حضوری

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانواده آنلاین

جهت برخورداری از خدمات مشاوره خانواده دکتر آل یاسین تنها کافیست با شماره 02126474195 و یا 09199281004 در تماس باشید.

سخن پایانی

مشاوره خانواده در تهران نوعی از مشاوره است که روابط خانواده ها را بهبود می بخشد و به برطرف نمودن مشکلات خانودگی آنها کمک می کند. مشاوره خانواده در تهران، می‌تواند به شما خانواده شما درباره داشتن روابطی محکم و سالم اطمینان دهد، و برای داشتن خانواده ای پایدار و رضایت‌بخش فرصت بهتری در اختیارتان بگذارد. همچنین، مشاوره خانواده در تهران به شما کمک می‌کند تا مشکلاتی که پس از ازدواج برای شما به وجود آمده است را رفع نمایید مشاوره خانواده در تهران اغلب توسط درمان‌گران دارای صلاحیت با عنوان ‌درمان‌گران خانواده ارائه می‌شود. این درمان‌گران تحصیلات دانشگاهی دارند و سوابق کاری زیادی در این زمینه دارند.

شما مجبور نیستید به تنهایی با مشکلات روبرو شوید.

مشاوران مجرب ما در هوکات می توانند به شما کمک کنند.

به بالای صفحه بردن